Details

FOTBALOVÁ PRAVIDLA PRO HALOVÉ TURNAJE (VÍCEDENNÍ)

1)

  
Hraje se 4 + 1, střídání hokejově z daného místa.

2) Hrací doba 1 x 14 minut.

3)
 Ze skupiny postupují první dva do nedělního finále.

4) Rohy se kopou.

5) Auty se vhazují.

6) Hraje se ve skupině každý s každým.

7) Žlutá karta znamená vyloučení na 2 minuty. Po uplynutí trestu se hráč může vrátit do hry. V příštím  utkání hráč může nastoupit.

8) Po dobu vyloučení nesmí hráč nastoupit na hřiště. Pokud oslabené mužstvo obdrží gól, může se vyloučený hráč vrátit do hry
(v případě červené karty se vrací náhradník).

9) Rozhodčí má právo vyloučit až dva hráče najednou. Jestliže rozhodčí udělí červenou kartu brankáři, musí brankář opustit branku a místo něj nastupuje do konce utkání do branky jiný hráč. Mužstvo hraje 2 minuty oslabeno.

10) Bodování: vítězství – 2 body, remíza – 1 bod, prohra – 0 bodů

11) 

O umístění rozhoduje:

        1) počet bodů
        2) vzájemný zápas - minitabulka
        3) větší počet vstřelených branek
        4) menší počet obdržených branek
        5) rozdíl branek


12) Aut se nesmí vhodit brankáři do ruky. Úmyslnou malou domů, přihrannou nohou, nesmí brankář chytat (posuzuje rozhodčí).
Za porušení tohoto pravidla se kope penalta.

13) Pokud brankář zahraje rukou, mimo pokutové území, následuje penalta.

 14) Na konci turnaje se vyhlašuje nejlepší střelec a nejlepší brankář (nejvíce vstřelených a nejméně obdržených branek). Nejlepší střelec vzejde až z finálové skupiny.

15) Rozehra od branky – po autu se rozehrává ze země nebo z ruky. Pokud je míč položen na zem, je ve hře a nesmí se již opět vzít do ruky.

16) Brankář může vykopávat jak z ruky, tak ze země, přes půlku.

17) Všechny přímé kopy u soupeřovy branky se rozehrávají na písknutí. Posuzuje rozhodčí.

18)
 Hraje se až na dotek stěny.

19)
 Protest lze podat pouze písemně, a to s kaucí 100,- do 10 minut od ukončení zápasu. Pokud protest bude uznán, kauce se vrací, v opačném případě propadá pořadateli.

20)
 Družstva mohou být ve finále posílena o nové hráče, kteří ale nenastoupili v základních skupinách v žádném jiném zápase. Pokud se tak stane a mužstvo podá protest, bude utkání kontumováno 3:0.

21)
 Postupující mužstva při odjezdu odevzdají soupisku hráčů, kteří nastoupili v základní skupině. Pokud budou týmy na finále posíleny o nové hráče, bude dopsání nového hráče na soupisku zpoplatněno 50,- za hráče.

22) Pokud mužstvo opustí turnaj, aniž by odehrálo všechny zápasy, bude z turnaje vyškrtnuto a výsledky nebudou započítány.