Posvícenský turnaj starých gard se pral s nepřízní osudu

27. srpna 2011

Česká Skalice - Na konci letních prázdnin uspořádal FC Ležák na svém hřišti mezi Malou Skalicí a Zájezdem turnaj starých gard nad 35 let.

Letos se ho zúčastnila pouze čtyři mužstva, přestože pořadatelé počítali se šesti týmy. Dvě družstva se ale na poslední chvíli odhlásila.

Turnaj se přesto opět povedl. Vyšlo nádherné počasí plné slunce, které letos v létě svým svitem Českou republiku dost šetřilo. Když k večeru začalo pršet, byl už turnaje konec.


Na českoskalický turnaj starých gard zavítal tým Velichovek, kterému se hned při prvním startu podařilo vyhrát. „Myslím si, že kluci hráli opravdu pohledný fotbal“, uvedl hlavní pořadatel turnaje Stanislav Juríček.

Na druhém místě skončil tým Petra Zeleného Jiskra Česká Skalice. Třetí příčku obsadil pořádající FC Ležák. Na čtvrtém místě skončila Velká Jesenice, která se účastní tohoto turnaje v době maloskalického posvícení pravidelně.

Funkci rozhodčího si vyzkoušel Radek Čáp. „Měl nám přijet vyškolený sudí, ale na poslední chvíli to odřekl. Dost nás tím zklamal. Takhle to opravdu dělat nejde!“, postesknul si Juríček. K důstojnému průběhu turnaje je totiž potřeba zkušených rozhodčích. „Tímto děkuji Radkovi, že se nevděčné role ujal“, dodal hlavní pořadatel. Poděkování si zaslouží také všichni, kteří se podíleli na uskutečnění tohoto turnaje.


--- Jan Holý ---


Na fotografie z turnaje se můžete podívat (zde).