Velká Jesenice vyhrála turnaj starých gard

9. února 2014

Fotbalový klub malé kopané FC Ležák Česká Skalice uspořádal halový turnaj starých gard nad 35 let.

Klání se zúčastnilo 7 týmů z náchodského okresu, které si to rozdaly mezi sebou každý s každým. Turnaj odpískal Jan Gieci.

Pořadatelé stanovili hrací dobu na 1 x 15 minut při dvoubodovém systému za vítězství a bodem za remízu.

Nováčkem českoskalického turnaje starých gard bylo mužstvo Starců z Náchoda, které vedl bývalý skalický hráč Petr Svatoš starší. Velmi kvalitní družstvo poskládal Jarda Pavlát řečený Baggio. „Měl štěstí. Už to vypadalo, že Jesenice mančaft do kupy nedá. Stejný problém ale měl legendární tým Furt Durch. Tak se kluci spojili“, uvedl hlavní pořadatel Standa Juriček.

„Sňatek z rozumu“ nakonec vynesl triumf v konečném pořadí. Společné mužstvo hrající pod hlavičkou Velké Jesenice turnaj vyhrálo. Aleš Jakl se navíc stal nejlepším brankářem, když inkasoval pouze pětkrát. Dres Jesenice oblékl také nejlepší střelec turnaje Pepík Polomský, který se trefil osmkrát.

Na druhém místě skončil tým Intop Náchod. Třetí příčku obsadil loňský vítěz a pořádající oddíl FC Ležák. „Brambory“ zbyly na Velichovky. Pátý skončil FOSP Řešetova Lhota. „Řešetce se nepříjemně zranil Marcel Bareš starší. Přejeme mu brzké uzdravení“, popřál soupeři Standa Juriček. Šestí skončili Starci z Náchoda a poslední byl Ležák B.

„Turnaj se povedl. Už se těšíme na další turnaj starých gard, který pořádáme pravidelně při maloskalickém posvícení na našem hřišti na Mervartově poli u Zájezda“, zve diváky dlouho dopředu hlavní pořadatel. „Hlavní dík patří také Tomáši Jirkovu za vzornou práci v kantýně“, dodal Juriček.


--- Jan Holý ---Na fotografie z turnaje se můžete podívat (zde).