Atletico Dobruška vyhrálo dvoudenní fotbalový turnaj

29. ledna 2014

Novoroční turnaj, který uspořádal oddíl malé kopané FC Ležák v českoskalické sportovní hale vyhrál tým Atletico Chuligan Dobruška. Turnaj se uskutečnil v dnech 4. a 5. ledna 2014.

V sobotu proběhly zápasy v základních skupinách. V neděli se hrálo osmičlenné finále. Pořadatelům letos pořádně zkomplikovala plány nižší účast mužstev, než původně předpokládali. Místo dvaceti týmů nakonec do haly na Žižkově kopci přijela pouhá sedmnáctka účastníků.

A teď mudruj, jaký zvolit hrací systém, aby se dala zachovat dvoudenní posloupnost turnaje. „Nakonec jsme přistoupili na šalamounské řešení, kdy jsme 17 družstev rozdělili do tří základních skupin. Áčko a béčko měly pět týmů, v céčku si to rozdala šestice účastníků“. Pořádající Ležák byl nasazen rovnou do sedmičlenného finále.

Skupinu A vyhráli fotbalisté Vernéřovic. Ti patří mezi tradiční účastníky skalických turnajů, které několikrát dokázali vyhrát. Ze druhého místa postupoval do finále Wayne´s Team vedený Tomášem Voráčkem. Na nepostupovém třetím místě byl FK Mario. Čtvrtí byli kluci z BN II a poslední pátý byl Provodov.

Béčku vévodil legendární skalický mančaft Furt Durch. Ze druhého místa postupovali Čutálisti. Bez možnosti postupu třetí skončila broumovská Káňata. Čtvrtý byl Hulvát team a pátý tým s familiárním názvem Babiččino údolí.

Céčko vyhrála Slávie, obhájce loňského prvenství. Ze druhého místa šli do finále hráči Atletico Chuligan Dobruška. Na v tomto případě nepopulárním třetím místě byli fotbalisté s tajemným názvem Co ti je. Čtvrté místo obsadil Sport bar Broumov, páté byly Kariéry a šestí All stars.

V nedělním finále se po probdělé noci nedařilo hráčům Slávie. Ti svůj sobotní postup řádně oslavili a v neděli už neměli dalších sil. Skončili sedmí. Podobně se nedařilo Wayne´s teamu, který skončil se třemi body šestý. Pátou příčku obsadili Čutálisti a čtvrtý byl FC Ležák. Cenu pro třetí tým turnaje si odnesly Vernéřovice. Druhá příčka patřila Furt Durch a vítězství putovalo do Dobrušky zásluhou Atletico Chuligan. Dobruška v základní skupině prohrála pouze se Slávií a ve finále ztratila jediný bod remízou s Ležákem.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Michal Blažej z Ležáku, který přesně zacílil pětkrát. Do tabulky střelců se započítávaly výsledky pouze z finálového dne. Nejlepším brankářem se stal Jaroslav Klofanda z vítězného Atletica Dobruška, který inkasoval pouze sedmkrát.

Turnaj řídila dvojice rozhodčích Martin Pálka a Honza Gieci.

--- Jan Holý ---Na fotografie z turnaje se můžete podívat (zde).