Ležák obhájil prvenství v turnaji starých gard

8. října 2013

Česká Skalice – FC Ležák uspořádal tradičně na maloskalické posvícení již 5. ročník fotbalového turnaje starých gard nad 35 let.

Na takzvané Mervartovo pole u Zájezda dorazila mužstva Velichovek, Velké Jesenice, Dolan, České Skalice a pořádajícího Ležáku. Pět družstev se tak utkalo systémem každý s každým o dva body za vítězství a bodík za remízu. Turnaj byl vyrovnaný až do konce.

„Opět se nám vydařilo počasí, které turnaji starších pánů vyloženě přeje“, pochvaloval si hlavní pořadatel Standa Juríček.

Vítězem se stal FC Ležák, když při dělbě bodů o jeho triumfu rozhodl až větší počet vstřelených branek, protože vzájemný zápas s Jiskrou Česká Skalice skončil plichtou. Jiskru vedl Petr Zelený, který chodí téměř pravidelně každý pátek trénovat s Ležákem. „Jeho mančaft předváděl opravdu pěkný fotbal“, uznal Juríček. Pokud by Skalice dala o dvě branky více, radovala by se z celkového vítězství.

Na třetím místě skončily Velichovky vedené Martinem Kašpárkem. „Proti loňsku si lázeňáci polepšili a letos to dalo na bednu“, prohlásil David Bořek z pořadatelského týmu. Bylo vidět, že jsou sehraní, pravidelně se schází a hrají různé turnaje starých gard.

Čtvrtou příčku obsadily Dolany, které po celou dobu mocně podporoval Ruda Ságner. „Rád bych si zahrál, ale zdraví mi to nedovolí“, řekl Ságner. Na pátém místě byla Velká Jesenice vedená Jarinem Pavlátem. Její hra nebyla špatná, ale na ostatní to tentokrát nestačilo. „Pokaždé není posvícení“, pousmál se Pavlát.

Pořadatelé vyhlásili nejstaršího hráče turnaje, kterým byl Zdenda Kejval z Velké Jesenice (62 let). Nejlepším střelcem turnaje se stal Martin Motloch z Jiskry Česká Skalice, který se trefil třikrát. Nejlepším brankářem byl Roman Komůrka z pořádajícího Ležáku, který inkasoval pouze jednou.

Děkujeme všem týmům a fanouškům, kteří se turnaje zúčastnili a dále klukům z Ležáku, kteří se podíleli na jeho hladkém průběhu. Turnaj řídil s velkým přehledem matador mezi rozhodčími – Honza Gieci. Také on si zaslouží poděkování.


--- Jan Holý ---Na fotografie z turnaje se můžete podívat (zde).