FOSP z Řešetky vyhrál, co se dalo

28. dubna 2013

Česká Skalice – Ve zdejší sportovní hale se uskutečnil poslední letošní turnaj v sálové kopané.

Oblíbený turnaj mezi neregistrovanými muži uspořádali členové občanského sdružení FC Ležák.

Klání se zúčastnilo 8 týmů z blízkého okolí. Pořadatelé připravili hrací systém každý s každým. Vítěz bral dva body, při remíze si oba soupeři rozdělili po bodu a poražený odešel s prázdnou.

Také díky tomuto pravidlu byl turnaj napínavý až do konce. Pořádající Ležák A sice zaváhal hned na začátku, když prohrál s Žernovem, který dal do kupy Honza Čapek. „Ukázalo se, že nás toto klopýtnutí stálo celkové první místo“, prohlásil hlavní organizátor ležáckých turnajů Standa Juriček.

Ve velmi dobrém světle se na vlastním turnaji představilo béčko Ležáku. Kluci bojovali do poslední chvíle o první místo. „Nakonec skončili třetí. Výborně jim zachytal Láďa Šrajbr“, uvedl pořadatel David Bořek. „Celý tým bojoval srdcem, nakonec dokonce porazil celkového vítěze FOSP Řešetova Lhota 3:0 a kluci z Řešetky nevěděli, kam skočit!“, doplnil na adresu svých kolegů Bořek.

Turnaje se poprvé zúčastnil nový tým Platex, za který nastoupil například Jarda Dřízal, Pavel Stanovič nebo Radek Čáp. Mančaft byl složený kompletně ze zaměstnanců této továrny. Klobouk dolů!

Další tovární tým, novoměstský Ammann, přivezl do Skalice Petr Burdych se svými syny Petrem a Lukášem. „Jsem rád, že kluci přijeli. Myslím, že si dobře zahráli. Zápas s Ležákem byl z jejich strany nejlepší, hrálo se s velkým nasazením nahoru dolů!“, pochválil soupeře Standa Juriček.

Vítězný FOSP Řešetova Lhota se v posledním utkání střetl s FC Ležák A. Vítěz tohoto zápasu měl vyhrát celý turnaj. FOSPu ale nakonec stačila remíza 1:1, protože kluci z Řešetky nastříleli větší počet branek. Tým vedl Marcel Bareš starší. „Myslím, že vyhrál skutečně nejlepší tým!“, uznal sportovně Standa Juriček.

FOSP střelecky táhnul nejlepší kanonýr turnaje Franta Mědílek, který se trefil desetkrát. V brance byl jistotou Franta Danihel. Ten inkasoval pouze pětkrát. Turnaj s přehledem odřídil sudí Martin Pálka.


Konečné pořadí:

1.   
FOSP Řešetova Lhota(25:5)  11
2.
FC Ležák A(17:6)11
3.
FC Ležák B(15:6)10
4.
Platex(11:17)
8
5.
Ammann(11:13)5
6.
Žernov(7:16)4
7.
Květáci(4:18)4
8.
FC Pionýr(7:16)3


--- Jan Holý ---Na fotografie z turnaje se můžete podívat (zde).