Broumovská Káňata vyhrála skalický turnaj. Druhý byl Provodov.

19. února 2013

Česká Skalice - V sobotu 2. února se ve zdejší sportovní hale uskutečnil další turnaj v sálové kopané mužů.

Rozdalo si to zde tentokrát sedm mužstev pod taktovkou pořadatelů z FC Ležák.

Hrálo se systémem každý s každým 1 x 13 minut.Provodov se zachoval férově

Úvod turnaje zkomplikoval pozdní příjezd broumovských Káňat. „Kluci volali, že se jim cestou porouchalo auto“, uvedl na jejich obhajobu hlavní pořadatel Standa Juríček. Broumováci totiž měli hrát hned druhý zápas proti mužstvu Sokola Provodov, které sestavil Láďa Bensch. Sokolíci byli vstřícní, proto se pořadatelé rozhodli tento zápas odložit místo očekávané kontumace až na konec celého turnaje. Ukázalo se, že šlo o klíčové utkání celého turnaje – opravdové finále. „Kdyby byli kluci z Provodova tvrdší, mohli celý turnaj vyhrát, ale jsem rád, že se rozhodlo na palubovce!“, ocenil férové jednání soupeře Standa Juríček.


Černá sobota pro domácí týmy

Jak k tomu nakonec došlo? FC Ležák obsadil tentokrát beznadějně poslední místo. „Za 16 let se nám nestalo, abychom skončili bez bodu poslední“, prohlásil David Bořek z pořádajícího týmu. Ani dalšímu domácímu mužstvu Furt Durch se tentokrát nedařilo. Pro týmy z České Skalice to byla černá sobota. Na 6. místě skončilo družstvo SK Nazdárci, Furt Durch byli pátí.


Káňata vybojovala triumf v posledním zápase

Čtvrté místo vybojoval Chmel Blšany. Třetí skončili hráči Vernéřovic. Ti mohli promluvit do konečného pořadí ještě výrazněji. To by ale museli v posledním zápase porazit Furt Durch. V utkání se ale zrodila remíza. Druhé místo patřilo Sokolu Provodov. O pořadí na nejvyšších dvou příčkách se rozhodovalo v již zmíněném odloženém vzájemném zápase s Káňaty. Broumovští dravci totiž při shodném počtu 9 bodů zvítězili pouze zásluhou lepšího vzájemného zápasu, když Provodov porazili 3:0.


Individuální ocenění

Nejlepším brankářem turnaje pořadatelé vyhlásili Frantu Daniela z Provodova. Ten obdržel pouze 7 branek. „Franta předváděl fantastické zákroky, z kterých byli diváci nadšení. Turnaj se mu opravdu povedl!“, pochválil kamaráda Standa Juríček z Ležáku. Nejlepší střelci se museli o cenu rozdělit. Dva borci totiž dosáhli shodně 6 branek. Byl to David Svoboda z Káňat a Michal Blažej z Ležáku.


Závěrečný turnaj bude patřit neregistrovaným

Poslední turnaj v této sezoně pořádá FC Ležák v sobotu 9. března, kdy se v českoskalické sportovní hale utkají neregistrovaní fotbalisté. Přihlášky a informace na telefonu 605 989 487 (Stanislav Juríček) nebo 604 662 662 (David Bořek).


Konečné pořadí:

  1.    Káňata Broumov
  2.    Sokol Provodov
  3.    Vernéřovice
  4.    Chmel Blšany
  5.    Furt Durch
  6.    SK Nazdárci
  7.    FC Ležák


--- Jan Holý ---Na fotografie z turnaje se můžete podívat (zde).