Vernéřovice vyplenily skalický turnaj v sálové kopané

15. ledna 2013

Česká Skalice – Členové FC Ležák v zimě nezahálí. Po turnaji fotbalovém turnaji starých gard, uspořádali v sobotu 8. prosince další ležácký turnaj v sálové kopané. Do zdejší sportovní haly se sjelo 8 týmů, které si to rozdali každý s každým.

„Jako vždy jsme vybrali bodování po dvou bodících za vítězství a jednom za remízu, aby měl turnaj napínavou atmosféru až do konce“, uvedl David Bořek z pořadatelského týmu. A to se přesně povedlo.

Turnaj začal soubojem Vernéřovic s Bratry v lihu. Tým z Broumovského výběžku nasázel soupeři 7 branek a ani jednou neinkasoval. V dalším zápase na sebe narazili tradiční českoskaličtí rivalové FC Ležák a Furt durch. Ve vyrovnaném zápase dal pořádající tým o jednu branku víc a vyhrál. Přitom se na konci turnaje ukázalo, že tým Furt durch táhl nejlepší střelec turnaje Martin Diviš.

„Turnaj mohl mít jasného vítěze a tím mohli být fotbalisté Vernéřovic, jenže poslední dvě utkání na ně narazili dva silní soupeři. Nejprve to byl mančaft Furt durch, který vyhrál 2:1 brankami Martina Diviše a Pepíka Polomského“, prohlásil David Bořek. Vernéřovice tak ztratily první body v turnaji. „Začali jsme spekulovat, kdo vlastně může ještě celkově vyhrát,“ doplnil.

Hráči Furt durch nastoupili ke svému poslednímu utkání a jejich nejlepší střelec Diviš měl na svém kontě 10 zásahů. Další adept na korunu krále střelců Michal Blažej z Ležáku měl už dohráno a jeho statistika se zastavila u 13 přesných tref. Diviš si na turnaj přinesl střelecké obutí, v posledním zápase se trefil šestkrát, takže dosáhnul v 7 utkáních úctyhodných 16 branek. „Klobouk dolů před jeho uměním“, smeknul David Bořek. Nejlepším brankářem se stal J. Sedláček z Vernéřovic.

V úplně posledním utkání turnaje nejen pořadatelé opět počítali. Kdyby Vernéřovice prohrály, měla by tři družstva po deseti bodech. Pak by rozhodovala minitabulka ze vzájemných soubojů. Jenže Vernéřovice porazily Wayne´s team 2:1 a tak vyhrály i celý turnaj! Ležák skončil druhý a třetí byl Žernov.

Tým Furt durch, který míchal kartami, v celkovém pořadí skončil až čtvrtý. Pátí byli „Wayni“. Šestou příčku obsadil FK Mário. Sedmý byli kluci hrající pod hlavičkou FC Pohoda pes. S pouhým jedním bodem poslední skončili Bratři v lihu. „Celý turnaj odsoudcoval Marcel Bareš starší a také díky jemu proběhnul v naprostém klidu,“ dodal Bořek.

Další turnaj pořádá Ležák v sobotu a neděli 5. a 6. ledna. Půjde o dvoudenní turnaj dvaceti týmů, které budou rozděleny do 4 kvalifikačních skupin. V neděli se pak odehraje osmičlenné finále. „Ještě je pár míst volných“, láká potenciální účastníky David Bořek z Ležáku. „Pokud máte zájem, neváhejte s přihláškami“, dodal.

Kontakt: David Bořek 604 662 662 nebo Standa Juriček 605 989 487


--- Jan Holý ---Na fotografie z turnaje se můžete podívat (zde).