Ležák se štěstím obhájil vítězství v turnaji starých gard

14. ledna 2013

Česká Skalice – Ve zdejší sportovní hale se uskutečnil oblíbený fotbalový turnaj starých gard nad 35 let, který uspořádali členové občanského sdružení FC Ležák. Letošního ročníku se zúčastnilo šest mužstev z širšího regionu.

Pořadatelé připravili hrací systém každý s každým s tradičním dvoubodovým hodnocením, které už se ale většinou nepoužívá. Za vítězství bere tým 2 body, za remízu si připočte jeden a za porážku nedostane nic. „Myslíme si, že dvoubodový systém je vyrovnanější a pro diváky i hráče atraktivnější“, prohlásil Standa Juriček z pořádajícího sdružení.

Turnaj starých gard proto byl vyrovnaný až do konce. V posledním zápase na sebe narazili fotbalisté FOSP Řešetova Lhota v čele s Marcelem Barešem, kteří nastoupili proti týmu Lázní Velichovek vedeným Martinem Kašpárkem. FOSP měl obrovskou šanci vyhrát zápas i celý turnaj. Zhruba 3 minuty před koncem vyrovnaného utkání šli dva hráči na jednoho, ale zbytečně se „ukličkovali“. Jak to tak bývá, znovu platilo známé pravidlo: „Nedáš – dostaneš“. Z protiútoku vstřelily Velichovky vítězný gól, který mohl vést i k celkovému triumfu. Jenže lázeňský tým dosáhnul stejného počtu bodů jako domácí Ležák. Když se ve vzájemném zápase se zrodila remíza, rozhodoval větší počet vstřelených branek, který hovořil v poměru 16:11 pro Ležák.

Ležák obhájil loňské vítězství, Velichovky byly druhé a třetí Řešetova Lhota. Na 4. příčce skončila Velká Jesenice, kterou do Skalice tradičně přivezl Jarin Pavlát přezdívaný „Bagio“. V dresu Jesenice navíc nastoupil kmenový hráč Ležáku Standa Juríček. Páté místo obsadil tým Nalejto. „Podle mě předváděl nejlepší fotbal, ale ten se hraje na branky a ne na krásu“, podotknul Juriček. Přesto je předposlední místo pro Nalejto kruté! Šestí byli hráči Dolan.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Jarda Prouza z Velké Jesenice, který dal 7 ze 16 branek svého týmu. Nejstarším hráčem byl vyhlášen jednapadesátiletý Ruda Ságner, jenž nastoupil za Ležák. Kuriózní situace nastala při vyhlášení nejlepšího brankáře, kterým pořadatelé pravidelně vyhlašují gólmana s nejnižším počtem inkasovaných branek. Protože Franta Daniel z „Řešetky“ a Petr Černý z Velichovek dostali oba shodně jen 7 gólů, museli se o cenu rozdělit. Celý turnaj odsoudcovala dvojice „mlaďáků“ Láďa Bensch a Vítek Mladý, kteří ještě nesplňují hlavní podmínku pro aktivní start v turnaji starých gard.

„Chci poděkovat všem mužstvům za předvedené výkony na palubovce. Už se těšíme na další turnaj starých gard na hřišti Ležáku mezi Skalicí a Zájezdem, který se zde bude hrát na maloskalické posvícení v příštím roce“, doplnil Stanislav Juriček.


--- Jan Holý ---Na fotografie z turnaje se můžete podívat (zde).