Ležák vyhrál turnaj starých gard

19. září 2012

Česká Skalice – FC Ležák uspořádal na svém travnatém hřišti u Zájezda fotbalový turnaj starých gard na 35 let. Pět týmů se utkalo každý s každý 2x 15 minut. Vítěz bral dva body za zápas. Při remíze si soupeři body rozdělili po jednom. Díky tomuto systému byl turnaj zajímavý až do konce.

Domácí Ležák, nejmladší tým turnaje s věkovým průměrem 39 let, prokázal největší sehranost a po zásluze vyhrál pohár. V brance mančaft jistil nejlepší brankář turnaje Roman Polomský, který dostal pouze 3 branky, to znamená nejméně ze všech gólmanů.

Vítězný Ležák dosáhnul také nejvyššího počtu vstřelených gólů, když se jeho hráči trefili čtrnáctkrát.

Starší pány TJ Dolany přivezl Ruda Ságner, který se svým týmem předváděl dobrou kopanou. Odměnou jim bylo druhé místo, i když v posledním zápase sahali po celkovém vítězství. To by Dolany musely porazit pořádající Ležák. To se nestalo, proto skončily druhé.

Za starou gardu Jiskry Česká Skalice vedenou šedou eminencí Petrem Zeleným nastoupili bývalí hráči s věkovým průměrem 49 let. Jiskra skončila třetí. Zasloužil se o to i nejstarší hráč turnaje 57letý Petr Kříž.

Celkově čtvrté gardisty Sokola Velká Jesenice seskupil Jarda „Bádžo“ Pavlát. Doplatili na nízký počet hráčů. Bylo také znát, že fyzička těchto pánů již není tím, co byla za mlada! Smile  Jesenice nedala kůži zadarmo, přestože hrála bez střídání. Za to si zaslouží uznání. Jesenici střelecky táhnul nejlepší střelec turnaje Lukáš Pražák, když dal pět ze sedmi branek svého týmu.

Tým Velichovek, který obhajoval loňské prvenství, přivezl Martin Kašpárek. Stejně jako minulý rok předváděl velmi pěknou hru. „Je vidět, že hráči o sobě za ty léta opravdu vědí“, prohlásil hlavní pořadatel turnaje Standa Juríček. Ani sehranost nepřinesla Velichovkám lepší než páté místo.

Rád bych poděkoval všem týmům, které se turnaje zúčastnily a dále klukům z Ležáku, kteří se podíleli na jeho pořádání“, doplnil Juríček závěrem.


--- Jan Holý ---Na fotografie z turnaje se můžete podívat (zde).