Muži Slávie ovládli novoroční turnaj v kopané

31. ledna 2012

Česká Skalice – Občanské sdružení FC Ležák připravilo již 11. ročník dvoudenního novoročního turnaje v sálové kopané. Ve zdejší sportovní hale si to v sobotu 7. ledna rozdalo 20 mužstev ve čtyřech základních skupinách o dvě postupová místa do nedělního finále.

Ze skupiny A postoupil bez větších problémů pořádající Ležák a mužstvo Vernéřovic. Z béčka šel do finále českoskalický tým Furt Durch, který se téměř pravidelně pere o nejvyšší příčky v tomto turnaji. Z druhého místa postupovaly náchodské Legendy, mužstvo sestavované synem fotbalové legendy Petrem Svatošem mladším.


Skupina C byly asi nejvyrovnanější. Po tuhém boji měly tři družstva po pěti bodech, tak přišla na řadu takzvaná minitabulka, která vynesla tvrdý ortel. Na nepostupovém třetím místě skončil Wayne´s Team z Nového Města. „Wejnům“ stačila remíza v posledním zápase s AZ Vrátno. Gól 10 vteřin před koncem posunul do finále právě Vrátno a Bratry v triku. „Podle mého názoru paradoxně vypadlo mužstvo, které předvádělo nejlepší fotbal“, poznamenal hlavní pořadatel Stanislav Juríček. „Raději bych ve finále viděl Wejny“, dodal.

Ve skupině D řádili hráči Slávie, které vedl Jan Pejchal. Na tomto týmu je zajímavé, že hraje dvoudenní novoroční turnaj už několik let stále ve stejné sestavě. Druhým postupujícím byl mladý tým Káňat z Broumova, kterým se podařilo vyhrát předchozí ležácký turnaj na stejném místě.

V neděli 8. ledna se hrálo osmičlenné finále systémem každý s každým. Začínalo se od nuly, takže bylo znovu o co hrát. Absolutním finálem byl zápas mezi dvojicí českoskalických týmů – Slávií a Furt Durch. Slávie potřebovala vyhrát, mužstvu Furt Durch stačila k triumfu remíza. „Sešívaní“ ale vstřelili dvě minuty před koncem rozhodující gól, který znamenal vítězství v celém turnaji.

Dvoudenní novoroční turnaj měl velmi vysokou úroveň, nabídnul řadu krásných a vypjatých zápasů i překvapivých výsledků. „Rád bych poděkoval rozhodčím.  Turnaj rozhodovali Marcel Bareš starší a Marcel Bareš mladší“.

Pořadatelé vyhlásili nejlepším brankářem turnaje Martina Voborníka z Furt Durch. Ve finálovém dni inkasoval pouze šestkrát. Naopak nejlepším střelcem turnaje se stal Jan Pejchal ze Slávie, který nastřílel „pro změnu“ také šest branek.

„Chtěli bychom poděkovat všem sponzorům a hlavně klukům z našeho občanského sdružení FC Ležák, kteří se na organizaci tohoto turnaje podíleli.“.


--- Jan Holý ---


Na fotografie z turnaje se můžete podívat (zde).