Broumovská Káňata soupeřům ulétla a zvítězila

19. ledna 2012

V sobotu 10. prosince 2011 se v českoskalické sportovní hale uskutečnil Ležácký turnaj v sálové kopané mužů, kterého se zúčastnilo 10 mužstev. Pořádající FC Ležák je rozdělil do dvou skupin po pěti. Z každé postupovaly 3 týmy do šestičlenného finále, kde se započítávaly výsledky ze základních skupin. Pořadatelé tímto méně obvyklým způsobem turnaj pěkně zamotali.

Obsazení turnaje sneslo špičkové parametry. Za některé týmy totiž nastoupili hráči z druhé ligy i divize. „Kvalita turnaje byla opravdu vysoká“, uvedl hlavní pořadatel Stanislav Juríček.


Ve finále se děly neskutečné věci. „Každý si myslel, že je o vítězi rozhodnuto, když si Káňata přinesla do finále 4 body“, prohlásil prorocky Juríček. Jenže všechno bylo nakonec jinak. Karty skutečně nebyly rozdány předem. Za vítězství totiž týmy braly pouze dva body, za remízu 1 a za prohru nic.

V posledním zápase totiž Ležák nad Káňaty vedl 1:0. Kdyby tento výsledek udržel do konce, byl by vítězem pořádající tým, jenže kluci z Broumova 2 minuty před koncem odvolali brankáře a hráli v poli o jednoho hráče víc. Ležák mohl zvýšit, jenže platilo známé pravidlo: „Nedáš – dostaneš“. Za Broumov totiž hráli fotbalisté druholigové Čáslavi, jeden z nich těsně před koncem víceméně ze zoufalství vystřelil z půlky a míč skončil v síti Ležáku! Gólman Roman Polomský jej v chumlu hráčů neviděl. Remíza stačila Káňatům k celkovému vítězství v turnaji.

O dalším pořadí rozhodoval další zápas mezi Furt Durch a Wayne´s Teamem. Pořadí se mohlo pěkně zamotat. Vyrovnané utkání přineslo šance na obou stranách. Když už to vypadalo na bezbrankovou plichut, 20 vteřin před koncem Wayni vystřelili a byl z toho gól. Tím odsunuli soupeře až na čtvrtou příčku a sami skončili druzí. Třetí byl pořádající Ležák.

Pátou příčku obsadili hráči Vernéřovic a šestá skončila Řešetova Lhota.

Nejlepším střelcem turnaje se stal divizní Martin Diviš, který ve finále nastřílel za Furt Durch 5 branek. Nejlepším brankářem turnaje se stal Roman Polomský z FC Ležák, který v soubojích o konečné umístění dostal nejméně branek.

Celý turnaj odpískal rozhodčí Marcel Bareš starší. Zvládnul to s velkým přehledem a úsměvem na rtech, jak je mu ostatně vlastní.


--- Jan Holý ---


Na fotografie z turnaje se můžete podívat (zde).