Ohlédnutí za MČR Pardubice

8. března 2012

Ve dnech 6. – 7. 8. 2011 se uskutečnilo 16. MČR v malé kopané v Pardubicích, kterého se zúčastnil i českoskalický celek FC Ležák Česká Skalice.

Správní rada Českomoravského svazu malé kopané nalosovala týmy dle historických tabulek do šesti pětičlenných skupin. Ležák byl nalosován do skupiny E, kde se postupně utkal s celky IQ-0 Kadaň, Kvasar Černá Hora, Restaurace U Pecků a Rychlý válec Příbram.


Ze sobotních skupin postupovali do nedělních osmifinálových skupin pouze dva nejlepší týmy z každé skupiny a čtyři nejlepší týmy z třetích míst.

Ležák nastoupil do prvního utkání s týmem IQ-0 Kadaň a hned od začátku bylo vidět, že Ležák na herní systém 5 + 1 není zvyklý, a tak brzy prohrával 2:0. Ve druhém poločase přišel ze strany Ležáku drtivý tlak a podařilo se mu snížit stav na 2:1. Přes řadu šancí se nepodařilo vyrovnat a v závěru při hře vabank ještě inkasoval a prohrál 3:1.

V druhém utkání se Ležák střetl s mužstvem Kvasar Černá Hora, kde po sebevědomém výkonu vyhrál 2:1.

Ve třetím utkání narazil na mužstvo Restaurace U Pecků, které vloni skončilo celkově na třetím místě. V tomto zápase, které se vyznačovalo hlavně bojem ve středu pole, Ležák vyválčil cennou remízu 0:0, když jedinou gólovou šanci zápasu, těsně před koncem, Ležák neproměnil.

Do posledního zápasu ve skupině, proti Rychlému válci Příbram, nastupovali hráči Ležáku s vědomím, že případná výhra by znamenala s největší pravděpodobností postup do nedělních bojů mezi 16 nejlepších. Tento fakt hráčům zjevně svazoval nohy. Dlouho se proti zahuštěné obraně nemohl prosadit, až v poslední minutě dal vytoužený gól O. Havrda a poslal tak svůj tým do osmifinálových skupin ze třetího místa.

V neděli se Ležák utkal ve čtyřčlenné skupině U, ze které postupovali jen dva nejlepší do play off. Postupně se Ležák utkal s mužstvem Akta REZ Praha, se kterým po vyrovnaném utkání s řadou šancí na obou stranách, smolně prohrál 0:1.

Dále následoval souboj s velkým favoritem, vítězem mistrovství Evropy z roku 2006, FC Aegon Pardubice. I přes velkou bojovnost prohrál Ležák celkem jednoznačně 0:3.

I když porazil v posledním utkání, ve kterém už prakticky o nic nešlo, Restauraci U Pecků 3:0, na lepší než 3. Místo ve skupině to nestačilo.

V celkovém pořadí mistrovství však Ležák obsadil 11. místo a zaznamenal tak historický úspěch klubu, který letos oslavil již 15. výročí založení.

Za Ležák v Pardubicích nastoupili: kapitán mužstva D. Bořek, brankář R. Komůrka a hráči J. Čermák, V. Blažej, V. Mladý, O. Havrda, J. Adam, P. Ježek, L. Šrajbr, L. Bensch, R. Čáp.

O vydatnou podporu se postarali další zranění hráči Mil. Mervart, P. Kozák, Z. Čáp a Z. Kuna.